بهترین برند درب اتوماتیک

کدام برند در اتوماتیک؟

در اتوماتیک های موجود در بازار ایران به علت وجود برند های متفاوت در بازار اروپا و آسیا و آمریکا بسیار زیاد هستند و به همین علت خریدار را دچار سردرگمی در خرید می کندد.

در این مقاله ما می خواهیم به مقایسه برند های موجود در بازار و تمامی برند های موجود هر کشور بپردازیم.

اول از همه بهتر است بدانیم که بیشتر برند های موجود در بازار دارای کیفیتی بالا هستند ولی به علت انحصاری بودن بعضی از برند ها و فقط فروش به وسیله شرکت وارد کننده بعضی از برند های موجود دارای قیمتی بسیار بالا و شاید بتوان این گونه گفت که از نداشتن نظم و قیمت متعادل در بازار نهایت استفاده را می برند.

در اتوماتیک شیشه ای بیشتر در کشور های دارای علوم و فناوری قوی ساخت قطعات و الکترونیک قوی ساخته می شود مانند آلمان و سوئیس که یکه تازان فروش در سیستم های اتوماتیک و برقی در بازار جهانی هستند.

در برند های آلمانی در اتوماتیک می توان به برند های با کیفیت BOCAMO , GEZE , DORMA  اشاره کرد که برند های در اتوماتیک GEZE  و در اتوماتیک DORMA  برند های معروف و بسیار مورد تایید خود کشور نیز می باشند که در بازار اروپا نیز دارای بیشترین خریدار برند های آلمانی این دو شرکت هستند ولی برند در اتوماتیک BOCAMO  در حدود سه سال قدمت در کشور آلمان دارد و هنوز در بازار اروپا دارای جا و مقام مستحکمی از نظر برندینگ نشده است اما در بازار ایران نشان داده این برند نیز دارای کیفیت بالا و قیمت بسیار رقابتی تر نصبت به رقیبان آلمانی خود دارد.

در برند های سوئیسی در اتوماتیک می توان به برند های با کیفیت TORMAX , RECORD , KABA  اشاره کرد. این سه برند در بیشتر کشور های اروپایی و آمریکایی نصب و اجرا شده است و شاید قوی ترین رقیب در اتوماتیک DORMA  آلمان را بتوان RECORD  و TORMAX  سوئیس دانست . و حتی می توان این سه برند در اتوماتیک را بهترین برند ها و با کیفیت ترین در های اتوماتیک ساخته شده دانست.

برند KABA  پس از سال ها کار کردن در زمینه در اتوماتیک در سوئیس در چندین سال قبل تغییر نام داد و با اسم GILGEN  هم اکنون به کار خود ادامه می دهد و از ساخت در کشور سوئیس به ساخت در کشور چین شده است البته تحت نظارت KABA  سوئیس و با همان کیفیت بالای قبلی و شایدم بهتر از قبل.

در اتوماتیک TORMAX  سوئیس در مدل پرفروش در بازار ایران به اسم WINDRIVE 2201  و با کیفیتی بسیار بالا می باشد.

این برند یکی از قوی ترین برند های در اتوماتیک می باشد که تیمی آلمانی سوئیسی دارد و این برند را میتوان برندی نیمه آلمانی ، سوئیسی نام برد که دفتر اصلی آن در سوئیس و ساخت آن در آلمان می باشد و دارای موتور بسیار قوی آلمانی دانکر مدل 63*55  می باشد.

این برند در اتوماتیک رکورد دار اتوماتیک کردن سنگین ترین لت شیشه ای دنیا را دارد و همچنین بیشترین فروش در بازار های خاورمیانه و اروپایی در سال های اخیر.

در اتوماتیک RECORD  سوئیس را می توان بیشترین نام شنیده شده در بازار ایران دانست برندی که بیشترین فروش در خاورمیانه را در بازار ایران داشته و هنوز هم در بازار ایران قوی ترین رقیب برند های در اتوماتیک می باشد برندی که میتوان گفت بیشترین برند نصب شده در بازار ایران است و با کیفیت بالای خود هنوز هم می توان در های اتوماتیک نصب شده این برند را بدون حتی یک خرابی در بازار دید.

این برند یکی از پر فروش ترین برند های سطح جهانی است و یا حتی پرفروش ترین برند جهانی.

این شرکت دارای یکی از برند های قوی در زمینه در اتوماتیک کشویی ، در اتوماتیک تاشو ، در اتوماتیک نیم گرد ، در اتوماتیک گردان ، در اتوماتیک مثلثی است. این برند در اتوماتیک در بازار ایران هنوز هم دارای بالا ترین طرفدار است و تمامی قطعات خود را خود برند تولید میکند در حالی که بیشتر برند ها از چشمی های BEA  و یا  HORTON  استفاده می کنند و از موتور دانکر آلمان ، اما این شرکت از چشمی های ساخت خود برند و موتور ساخت خود استفاده می برد.

در اتوماتیک در سایر نقاط اروپا

دیگر در های اتوماتیک اروپایی را می توان به برند های سوئدی و اسپانیایی و فرانسوی و ایتالیایی جدا کرد.

این برند ها دارای کیفیت بالا بوده اما بعضی از این برند ها دارای استاندارد های درب های اتوماتیک سوئیسی و آلمانی نبوده و در خود بازار اروپا خریداران کمتری دارند و حتی در کشور های خودشان نیز نصبت به برنده های آلمانی و سوئیسی حرفی برای گفتن ندارند.

در اصل میتوان گفت که بیشتر سهم فروش بازار در اتوماتیک در آمریکا و اروپا به دست برند های سوئیسی و آلمانی می باشد.

می توان از برند های مطرح ( در بازار جهانی نه فقط در بازار ایران ) از برند بسام ASSA ABLOY  نام برند که برند در اتوماتیک خود را با نام تجاری بسام به بازار روانه می کند.

این شرکت بزرگترین فروشنده قفل در جهان است و در زمینه در اتوماتیک نیز دارای پیشرفت بالایی بوده است.

یکی دیگر از برند های در اتوماتیک در بازار را میتوان به برند فرانسوی در اتوماتیک پرتابل اختصاص داد.

این برند در اتوماتیک در ایران نیز دارای قدمت بالایی است اما فروش پایین تری نصبت به رقیبان سوئیسی ، آلمانی ، سوئدی خود دارد و شاید راه زیادی برای رسیدن به این رقبا در پیش داشته باشد.

در اسپانیا نیز برند در اتوماتیکی به اسم در اتوماتیک EREEKA  وجود دارد. این برند تازه تاسیس برند قابل اعتمادی در بازار می باشد. این در اتوماتیک در بازار ایران نیز جایگاه قابل اعتمادی برای خود باز کرده است.

ایتالیا را میتوان از نظر تعداد سازندگان سیستم های اتوماتیک به بزرگترین کشور در این زمینه خواند. ایتالیا دارای برند های بسیار زیادی از در اتوماتیک مانند در اتوماتیک LABEL  ، در اتوماتیک BFT  ، در اتوماتیک FAAC ، در اتوماتیک SESAMO ، و برندهای بسیار متفاوت دیگر نام برد.

اما در زمینه در اتوماتیک شیشه ای شاید بتوان گفت با ثبات ترین برند در فروش در بازار ایران را برند های LABEL  و SESAMO  نام برد.

برند در اتوماتیک LABEL  برند بسیار قابل اعتماد و با کیفیتی در بازار می باشد اما در سال های اخیر به علت وجود تعداد بالای در اتوماتیک های قلابی این برند که به سختی می توان آن را از اصل تشخیص داد باعث پایین آمدن کیفیت برند شده و این برند به علت ساخته شدن دستک ها و غلطک ها در ایران از کیفیت پایین تری نصبت به رقیبان آلمانی و سوئیسی بر خوردار است.