کرکره برقی تیغه آلومینیومی

تیغه کرکره برقی

 

در کرکره برقی از سه توع تیغه استفاده می شود.

1- تیغه دوجداره

2- تیغه رول فرمینگ ( فوم دار )

3- تیغه پلی کربنات ( شفاف )

 

تیغه دو جداره

در کرکره برقی بیشترین تیغه مورد مصرف تیغه دوجداره می باشد که این تیغه دارای استقامت بسیار بالایی می باشد.

سایز های این نوع تیغه در کرکره برقی سایزهای 30 میلی متری ( لوکس ) ، 80 میلی متری ، 100 میلی متری تولید می شود.

پر کاربرد ترین نوع تیغه کرکره برقی ، تیغه 80 میلی متری می باشد که دارای مدل های تک پل و دو پل می باشد.

کاربرد تیغه 100 میلی متری در کرکره برقی در فروشگاه های با عرض دهنه بالا یا کارخانه جات صنعتی می باشد.

تیغه 30 میلی متری ( لوکس ) در پروژه هایی که که دهنه کوچک و با عرض کمتری هستند استفاده می شود و یا در بین تیغه های 80 میلی متری برای زیبایی بیشتر استفاده می شود.

تیغه رول فرمینگ ( فوم دار )

 با ورود تکنولوژی رول فرمینگ به ایران این نوع تیغه کرکره برقی در ایران جای باز کرد که فرق آن با تیغه های دوجداره در عایق بودن و بی صدا بودن آن می باشد.اما یکی از اشکالات تیغه های کرکره برقی رول فرمینگ استقامت آن در ابعاد بزرگ و ضربه و فشار می باشد چرا که ورق هایی که در تولید این تیغه بکار میرود بیشتر از ورق های 0.7 است که بخاطر رول فرمینگ بودن از ورق های قوی و سنگین تر نمیتوان استفاده کرد ، به این دلیل این نوع تیغه در شهر هایی که رطوبت کمتری دارند کاربرد دارد.

تیغه پلی کربنات ( شفاف )

 

این تیغه در کرکره برقی ، تیغه شفاف نیز نامیده می شود که از مواد پلی کربنات و از مقاوم ترین پلیمر ساخته شده و یا مقاومت مکانیکی بسیار بالا می باشد.

جهت استحکام بیشتر این تیغه ها در کرکره برقی در میان فواصل آن ها از لوله های استیل یا آلمینیوم استفاده می شود که امنیت را دو چندان می کند. یه علت خاصیت ضد شعله ور شدن پلی کربنات این تیغه کرکره برقی در مقابل آتش مقاومت بسار بالای دارد و از سرایت آتش جلوگیری می کند. تیغه های پلی کربنات خاصیت ضد اشعه ماورا بنفش را نیز دارا می باشد.

این تیغه کرکره برقی ضد گلوله ، ضد ضربه ، غیر قابل اشتعال می باشد و بسایر شکیل و زیبا و در رنگ های گوناگون از جمله برنزی ، یاقوتی ، مسی ، آبی دودی می باشد.